Nakupte za 1000 Kč a získejte dopravu zdarma!
Vánoční perníčky

Vánoční perníčky

Jsou skvěle vyladěné chuťově i konzistenčně, dobře se pracuje s těstem, jsou hned měkké a prostě nejlepší.

Postup přípravy

1
V menší misce si smícháme tekuté suroviny, tedy rozpuštěné máslo (ne horké), vajíčka a rozpuštěný med (pokud je zcukernatělý, rozpustit také). Ve větší míse si smícháme sypké suroviny, tedy mouku se sodou (případně i práškem do perníku), cukr, kakao, koření a skořici. Misku s tekutými surovinami přelijeme do mísy se sypkými surovinami a vypracujeme hladké těsto.
2
Těsto zabalíme do potravinářské fólie a necháme alespoň pár hodin odpočívat v lednici. Poté necháme pár minut odstát a vyválíme placku cca 3-4 mm silnou (tenší ne). Těsto podsypáváme hladkou moukou co nejméně nebo vyválíme mezi dvěma listy pečicího papíru.
3
Vykrajujeme požadované tvary a skládáme s rozestupy na plechy vyložené pečicím papírem. Perníčky pečeme ve vyhřáté troubě na 175 °C cca 5 minut, dle trouby. Pozor, perníčky nesmíme přesušit do tvrda. Ihned po vytažení z trouby potřeme perníčky připraveným rozšlehaným vajíčkem pomocí mašlovačky a necháme vychladnout.
4
Připravíme si polevu z bílku (2 lžíce), citronové šťávy (1 lžíce) a postupně proséváme a přimícháváme moučkový cukr, dokud nedosáhneme požadované konzistence tak, aby se poleva neroztékala. Můžeme vyzkoušet na jednom perníčku, případně dodat více cukru, pokud je moc řídká, nebo naopak citronovou šťávu, pokud je příliš hustá. Skladuju je v plechové krabičce a v chladu.
Author
Markéta Chovancová (@marketa_v_troube)
Autor
Vaření a pečení je pro mě největší koníček a baví mě dělat dny lahodnější a krásnější. Používám koření od ViaNatur, protože je v BIO kvalitě, díky speciálnímu balení si zachovává veškeré aroma a také je velmi praktické na skladování i používání.
Podpis

Suroviny

5 lžic rozpuštěného medu
100 g rozpuštěného másla
2 ks vejce
500 g hladké mouky
200 g moučkového cukru
2 lžíce kakaa
1 lžička sody
2 lžičky kypřícího prášku do perníku
Image
Nejprodávanější
Kurkuma mletá BIO
44g
68 Kč
Image
Česnek medvědí BIO
7g
63 Kč
Image
Bylinkové máslo koření BIO
14g
73 Kč
Image
Skořice mletá ceylonská BIO
34g
68 Kč

Výrobky SanusVia (nově ViaNatur) zakoupíte ve stovkách prodejen po celé České a Slovenské republice.