Nakupte za 1000 Kč a získejte dopravu zdarma!
Jahodové knedlíky

Jahodové knedlíky

Taky tak milujete jahodové knedlíky z tvarohového těsta? Hlavně pak ty spojené vzpomínky na léto u babičky, to je teprve bonus. Takže kdo si chce připomenout dětství, určitě zkuste tyhle knedlíky!

6 porcí

Postup přípravy

1
400 g tučného tvarohu smíchejte s 350 g hrubé mouky, špetkou soli a dvěma žloutky. Vytvořte kompaktní nelepivé těsto a zkuste klidně přidat ještě vanilkový cukr a lžičku mleté skořice.
2
Z těsta si pak odebírejte malé kousky, ze kterých udělejte kuličku a poté rukou vytvořte tenkou placičku. Na každou vždy položte očištěnou jahodu, spojte nad ní těsto, zahlaďte spoje a lehce poválejte v dlaních, aby vznikl kulatý knedlík.
3
Knedlíky poté vařte ve vroucí osolené vodě do té doby, než vyplavou na hladinu. Podávejte s nastrouhaným tvrdým tvarohem, trochou moučkového cukru a nebo s jahodovým rozvarem.
Author
František a Jirka (@buznyvakci)
Autor
Kromě nekonečných prací na baráku a zahradě je naší vášní vaření a pečení. Při každodenním vaření i experimentování je pro nás největším parťákem koření od ViaNatur, bez kterého bychom pokrmy určitě nezvládli dovést v dokonalost!
Podpis

Suroviny

350 g hrubá mouka
400 g tučný tvaroh
2 ks žloutky
1 ks vanilkový cukr sáček
500 g čerstvé jahody
Image
Nejprodávanější
Kurkuma mletá BIO
44g
68 Kč
Image
Česnek medvědí BIO
7g
63 Kč
Image
Bylinkové máslo koření BIO
14g
73 Kč
Image
Skořice mletá ceylonská BIO
34g
68 Kč

Výrobky SanusVia (nově ViaNatur) zakoupíte ve stovkách prodejen po celé České a Slovenské republice.