Síla tělových a ušních svící

Síla tělových a ušních svící

Ivana Lysoňková17. březen 2022
Hodně lidí si začíná všímat v obchodech tělových a ušních svíček. Bohužel jenom malá hrstka ví, k čemu jsou dobré. Koupí si je, ale vůbec netuší, jak s nimi pracovat.

Trošku z historie

Mayové se velmi zajímali očistou těla i ducha, a vykonávali mnoho rituálů zahrnujících pouštění žilou, ušní svíčky, pálení kadidla apod. Mnohé z těchto šamanských praktik očistných rituálů přetrvalo až do dnešní doby.

Věděli, že pokud se na těle projeví nemoc, tak je narušen tok energií. Proto používali kůru stromů a protizánětlivé léčivé byliny k vytahování problémů z těla. Dlouholetým praktikováním došli k závěru, že ponořením kůry do včelího vosku trvá hoření déle, tím i léčebný efekt byl větší. Proto se pro výrobu svíček používá proužek čisté bavlny, včelí vosk, kurkuma a pepř.

Jak svíce fungují

Po zapálení se prostor zaplní bílým kouřem který proniká vzniklým podtlakem přes povrch pokožky do podkožního vaziva a většinou i dál, kde účinná látka obsažena v kouři naváže na sebe odpad (otoky, bakterie, krevní usazeniny, soli, kameny, hnis...). Vzniká tím komínový efekt, který to vše pak vytahuje zpět do svíčky a působením nižší teploty mění strukturu. Zároveň plamen spaluje v auře citové zranění, negativní energie, strachy a mnoho dalšího. Ostatní nečistoty se uvolní a tělo je vyloučí cestou, kterou zná. Po vypálení svíce a jejímu následnému uhašení, vyklepeme zbytek, který ve svíci zůstal, můžeme zjistit, co se v našem těle děje. Na odpad ze svíčku nikdy nesaháme rukou!

• bílý prášek – bakterie, viry, otoky

• žluté až hnědé hrudky – zánět, hnis

• červené hrudky – krevní sraženina (hematom)

• šedé až černé hrudky – kameny, písek, usazeniny

• Rampouchy – negativní energie (vlastní nebo cizí), emoční blok

Podle množství odpadu zjišťujeme rozsah a potřebu opakování! Rozsah opakovatelnosti se určuje dle závažnosti potíží a obsahu již vypálené svíce. Čím více hrudek a prášku, tím je třeba svíci aplikovat častěji. Maximální aplikace – tři svíce na jedno postižené místo za den. Maximálně 5 svící na tělo za den.

Všechen obsah spolu i se zbytkem svíčky dáme do samostatného sáčku a vyhodíme, nejlépe přímo do popelnice.

Rada: vždy než začnete léčit nějaké bolavé místo, kupte si čakrovou sadu. Pokud nejprve zharmonizujeme čakry, tak nám svíce zabírá lépe a účinek je silnější. Zvyšte také pitný režim před a po použití svíce.

Kontraindikace:

• na otevřené rány, vnitřní rány

• při zvýšené teplotě

• v oblasti srdce (na levou stranu)

• na sliznice (ústa, jazyk, genitálie, oči)

• dětem do 3 let

• těhotným ženám

• na temeno hlavy – korunní čakru (7.čakra)

• při alergii na včelí produkty

• při menstruaci

• přímo do ohniska problému – ekzémy, akné, bradavice

Na je potřeba si dát pozor:

Svíčky nepoužíváme na sliznice, nepálíme při horečce, těhotné ženy si nepřikládají svíci na bříško a podbřišek. Když chcete použít svíčku v pupíku, tak velice opatrně a jakmile pocítíte nepříjemný pocit či pálení, tak okamžitě přestaňte, to platí na všech místech, kde svící použiji. Nepoužívejte na štítné žláze, otevřené ráně, na srdci a na ekzému. V těchto případech můžete použít meridiánové dráhy a nebo jiné vhodné místě. 

Ušní svíce

Můžeme použít na hučení, šumění, pískání či při pocitu zalehlých uší. Samozřejmě je správné, když si uši čistíme pravidelně, ale je potřeba dát si pozor na správný postup. Díky nesprávnému čištění se nám ušní maz tlačí hlouběji do ucha a tím dochází k nerovnováze ušního tlaku.

Aplikaci ušních svící a působením tepla se nashromážděný maz změkčí a podtlakem vytáhne. Pravidla při aplikaci ušních svící Vždy ošetřete obě uši, je to z důvodu vyvážení hemisfér. Začněte levým uchem. V případě akutního zánětu středního ucha ošetřete nejdříve zdravé ucho, které je v době nemoci nejvíce namáhané. Ušní svíce vždy používejte vždy před nebo za uchem. Vždy používejte podkladovou látku.

Kontraindikace:

• Neužívejte při perforaci ušního bubínku

• nevkládáme do ušního otvoru, ale za nebo před ucho

• Pokud jste alergičtí na obsažené látky

• Při zvýšené teplotě

Je lepší, když Vám tělové, ušní i čakrové svíce aplikuje druhá osoba a to z bezpečnostních i léčebných důvodů. Dodržujte pokyny při práci s otevřeným ohněm. Terapie tělovými a ušními svícemi je alternativní metoda a nenahrazuje odbornou lékařskou péči !

 
Author
Ivana Lysoňková
Autor
Ve ViaNatur se starám o nákup surovin a jejich kvalitu, což vede i k objevování nových surovin a jejich chutí. A kde ty chutě vyzkoušíte lépe, než v kuchyni? Vaření pro mou rodinu je pro mě relax po náročném dni a také možnost si ověřit, že můj výběr surovin byl ten správný.

Doporučujeme ke čtení

Výrobky SanusVia (nově ViaNatur) zakoupíte ve stovkách prodejen po celé České a Slovenské republice.