Recepty na zdravé letní zeleninové chipsy

Recepty na zdravé letní zeleninové chipsy

Ivana Lysoňková18. červenec 2022
Chipsy z batátů (sladkých brambor)
batáty
hrubozrnná sůl
Batáty s kořením a solí mají zajímavou sladko-slanou chuť. Potřebné množství batátů nakrájejte na tenké plátky. Batáty prosolte a okořeňte rozmarýnem. Dáme na plech vyloženém pečícím papírem a pečeme v předehřáté troubě při 220 °C přibližně 20 minut dorůžova.

Chipsy z červené řepy
4 střední červené řepy
2 lžičky olivového nebo rostlinného oleje
špetka soli
Na chutné chipsy použijte červenou nebo i žlutou salátovou řepu.

Předehřejte troubu na 180 °C. Omyjte 4 střední řepy a důkladně očistěte, ale neloupejte. Odkrojte nať. Řepu nakrájejte na tenké plátky, které v míse promíchejte se 2 lžičkami oleje. Přidejte sůl a pepř. Pečte 10 minut, poté plátky řepy otočte a pečte dalších 5 – 10 minut.

Sladké mrkvové chipsy
1 mrkev nakrájená na kolečka
1/2 lžíce rozehřátého kokosového oleje
špetka soli
Předehřejte troubu na 220 °C. Plech vyložte pečicím papírem. Smíchejte pokrájenou mrkev s kokosovým olejem, skořicí a solí. Mrkev vyskládejte na plech (do jedné vrstvy) a pečte 10 – 12 minut. Hlídejte, aby se chipsy nepřipálily.


Kořeněné mrkvové chipsy
2 mrkve nakrájené na kolečka
1/2 lžíce rozehřátého kokosového oleje
špetka soli
Předehřejte troubu na 220 °C. Plech vyložte pečicím papírem. Smíchejte pokrájenou mrkev s kokosovým olejem, pepři a solí. Mrkev vyskládejte na plech (do jedné vrstvy) a pečte 10 – 12 minut. Hlídejte, aby se chipsy nepřipálily.

Pastiňákové chipsy
3 oloupané pastiňáky
2 lžičky olivového nebo rostlinného oleje
špetka soli
Předehřejte troubu na 180 °C. Pastiňáky nakrájejte na tenká kolečka a promíchejte je s olivovým olejem a solí. Plech vyložte pečicím papírem a na něj vyskládejte kolečka pastiňáku. Pečte v předehřáté troubě asi 20 minut. Kolečka obraťte a pečte dalších 15 minut dozlatova.

Špenátové chipsy
2 hrnky čerstvého listového špenátu
1 lžíce olivového nebo rostlinného oleje
italské koření (hotovou směs Aglio peperoncino nebo oregano BIO a bazalku BIO od SanusVia)
špetka soli
Předehřejte troubu na 180 °C. Špenát promíchejte v míse s olivovým olejem, kořením a solí. Vyložte plech pečicím papírem, na něj vyskládejte v jedné vrstvě špenát a pečte 8 minut. Hlídejte, aby se špenát nepřipálil.
Author
Ivana Lysoňková
Autor
Ve ViaNatur se starám o nákup surovin a jejich kvalitu, což vede i k objevování nových surovin a jejich chutí. A kde ty chutě vyzkoušíte lépe, než v kuchyni? Vaření pro mou rodinu je pro mě relax po náročném dni a také možnost si ověřit, že můj výběr surovin byl ten správný.

Doporučujeme ke čtení

Olej ve spreji ochucený bylinky 250 ml
118 Kč
Produkt není momentálně dostupný

Výrobky SanusVia (nově ViaNatur) zakoupíte ve stovkách prodejen po celé České a Slovenské republice.